domy energooszczędne.
porównanie kosztów ogrzewania

 

Domy Energooszczędne

Co oznacza 40-70 kWh/m2*rok ?

niskie zapotrzebowanie na ciepło = niskie koszty utrzymania budynku

40 - 70 kWh to ilość energii jaką musimy dostarczyć na każdy m2 budynku w ciągu roku aby zapewnić utrzymanie obliczeniowej temperatury wewnętrznej

Tak naprawdę niemal każdy projekt domu można wybudować w standadzie energooszczędnym.

Nie tylko budowa jest kosztem.

Większość inwestorów nie zdaje sobie sprawy jakim obciążeniem dla rodzinnego budżetu mogą okazać się koszty utrzymania budynku - szczególnie koszty ogrzewania. Najczęściej uświadamiają to sobie już w trakcie pierwszego sezonu grzewczego lecz wtedy z reguły jest za późno.

Dlatego tak ważne jest aby już na etapie projektu skontaktować się z generalnym wykonawcą (firmą budującą domy energooszczędne) który zaproponuje odpowiednią technologię, rozwiązania konstrukcyjne, sposób ogrzewania i zaproponuje materiały które w efekcie końcowym zapewnią niskie koszty utrzymania budynku.

Budowanie domów enrgooszczędnych się po prostu opłaca.

Jeżeli zamierzają Państwo budować swój dom korzystając z kredytu łatwiej będzie ten kredyt spłacić - jeśli Wasz dom będzie miał wysoki standard energetyczny, niższe będzie zużycie energii a tym samym niższe koszty użytkowania.

Porównanie budynku standardowego i energooszczędnego.

Obok przedstawiamy prostą analizę porównawczą szacunkowych kosztów ogrzewania dla budynku o powierzchni 150 m2 standardowego i energooszczednego która pokazuje na jakie oszczedności możemy liczyć budując dom o wysokim standardzie energetycznym czyli DOM ENERGOOSZCZĘDNY.Domy energooszczędne - technologia

Domy energooszczędne - zapytaj o wycenę


Inne tematy:


domy na sprzedaż,
domy pasywne
domy zeroenergetyczne

domy kanadyjskie | domy energooszczędne | domy szkieletowe | domy ekologiczne